Diskusní téma: Jak jste byli u nás spokojeni?

Datum 15.03.2016

Vložil ZN

Titulek opruzenina u 13měsíční dcer

Dobrý den,
Dceru jsem kojila plně do tří měsíců, pak jsem začala přikrmovat Nutrilonem a v 6ti měsících jsem přestala kojit úplně. Když bylo dceři 10 měsíců, tak se oprudila pod plenkou, byla jsem s ní u obvodní lékařky, která nám poradila větrat. Za týden bez zlepšení nám paní doktorka začla dávat nejrůznější krémy, bez kortikoidů, se slabými kortikoidy, i s těmi silnými. Vždy to byl pokus tak na týden až 10 dnů... Bez výsledku. Dceři se to stále horšilo, měla to mokvavé, pak zase vyschlé strupy, které ji praskaly do krve. Změnily jsme kosmetiku, pleny (dávala jsem pouze i látkové). Vystřídaly jsme různé lékaře i kožní ambulance. Řešily jsme to přes 7 měsíců a nikdo si s tím nevěděl rady. Dcera proplakala noci, svědilo ji to, bolelo. Nevěděla jsem co dál dělat, sama jsem byla zoufalá. Pak mě kamarádka doporučila paní Švecovou, že se ubírá jiným směrem než naše zdravotnictví. Po hodinovém rozh
ovoru mě paní Švecová řekla, že to vypadá, že je dcera překyselená (zejména v důsledku konzumování umělého mléka a instatních mléčných kaší). Takže ty jsme omezily na minimum, nahradily je kašemi nemléčnými (jáhlová, ovesná, kuskus s ovocem), dcera dostala sirup a pastilky obsahující minerální soli a za 3 týdny nebylo po opruzenině ani památky.
Mockrát děkuji paní Švecové za rady, myslím, že bez ní bychom se stále trápily v různých ordinacích - a zbytečně!

Zpět na diskuzi